Bed Tip Frezeler araması için 5 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Bed Tip Frezeler ( Bed Type Milling Machine)

Bed tip freze makinelerinde tabla, diz yerine sabit bir yatağın üzerine monte edilir. Dikey hareket, tabla yerine fener mili kafasına verilir. Tersine çevirme hareketi normal olarak bir tüy ünitesi vasıtasıyla elde edilir. Bu tip yapı, takım tezgahı yapısına bir sağlamlık sağlar ve ağır kesme yüklerine izin verir. Bu nedenle, büyük boyutlu freze makineleri sadece yatak tipindedir. Bed tip makineler yatay, dikey veya delik işleme ve freze tezgahları versiyonlarında mevcuttur. Bu makineler genellikle çok sayıda konfigürasyon elde etmek için modüler konsepti içerir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Bed Tip frezeler sabit bir yataktan yapılmıştır. Kesme derinliği ve yanal kesici konumlandırma için tüm dikey hareketler mil üzerinde yapılır. Bu makineler diz ve kolon tipi kadar çok yönlüdür ve% 50 daha yüksek sertliğe sahiptir.

İş mili ekseninin yönüne bağlı olarak, bunlar dikey veya yatay tipte olabilir. Dikey makineler, tüm iş mili kafasının yukarı ve aşağı kaydığı sert bir mesnet ile donatılmıştır.

Bed Tip Frezeler, otomobil ve havacılık sektöründe ve endüstrilerinde önemli bir rol oynamaktadır. Bed tip Frezelerin tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri farklı çalışma ortamlarına kolayda uyarlanabilmeleridir. İhtiyacınız olan zorlu pozisyonlardaki kesme işlemlerinde işinize yaraması en muhtemel kesim araçlarından biridir. Bu faktörler göz önünde bulundurulursa Bed Tip Frezeler tercih edilmesi avantajlı olacak ürünler arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Ürüne göre değişiklik gösterebilmekle birlikte Bed Tip Frezeler genellikle makine yatağına monte edilen kayar tablalar ile tasarlanmışlardır. Var olan milin özel ayarlı olması sayesinde kesme derinliği ihtiyacınız doğrultusunda elde edilir. Bu ayar sayesinde oluşabilecek sorunların da önüne geçilmiş olunur. Premium dökme demirden yapılmış son derece sert, büyük ve kutu gövdeli tasarım, optimum düzeyde çalışma için büyük olanak ve güçlü bir taban sağlar. Üründeki tüm kılavuz raylar-kızaklar sertleştirilir ve kalıcı hassasiyet için taşlanır. Genelde uzun bir masa hareket mesafesine sahip olup, birkaç parçanın aynı anda işlenmesini sağlayan modeller mevcuttur. Freze hızı aralıkları geniş bir yelpazeye sahiptir, istediğiniz hız seçimini yapmak sizin tercihinize bağlı olacaktır. Bunu yanında ekstra geniş kutu yolları fazla ağırlığa sahip tabla yüklerinde maksimum stabilite ve hassasiyet sağlar. Sonsuz değişken durumunda doğrusal ve çapraz besleme kullanımına sahip olan ürünlerimiz yine parçanın imal aşamasında zarar görme ihtimalini neredeyse sıfıra düşürmektedir. Kullanıcı tarafından istenildiği yere konumlandırılabilecek bir kullanıcı paneline sahip olan ürünlerimizde kullanım kolaylığı üst seviyede olup kullanım nedenli oluşabilecek problemler de minimize edilmiştir. Bir çok frezede kullanılan üniversal kesici kafalar maksimum sertliğe sahiptir ve ayrıca bu kafalar sessiz çalışabilmektedir. Kafanın açısı da yine manuel olarak ayarlanabilir. Bu özellik, mesnetin kullanıcı tercihiyle birlikte istenilen açılara tam olarak ayarlanmasını ve yatay konumda kafanın kolay hareket etmesini sağlar.

Bed Tip Frezelerin avantajlarından bahsedecek olursak; çok farklı freze işlemlerini gerçekleştirme konusunda dahi büyük esneklik sağlarlar, kullanım alanı olarak çok geniş bir yelpazeye sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Karmaşık çalışma koşullarında dahi üstün performans gösterebilmeleri adına dikey mesnetler de hareketlidir, bu sayede yapılması istenen işlem çok karmaşık bir işlem olsa dahi performansta düşüş yaşanmaz. Üretim esnasında kullanılan beslemenin kullanım hızı, diğer freze tipleriyle kıyaslandığında daha yüksek bir hıza sahiptir, bu bağlamda yine ürün üzerinde oluşabilecek sorunlar minimuma indirgenmiştir. Ayrıca uzun süreli kullanıma uygun cihazlardır.

Yine unutulmaması gerekir ki Bed Tip Frezeler her türlü malzemeyi keserken yüksek kalitede kesme kapasitesi sunar. Frezelerinin sahip oldu güç ve tork çok yüksektir. Yine sahip olduğu doğrusal kılavuzlama sayesinde yüksek dinamiklere sahip olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

Bed Tip Frezeler tezgahları altında 2.el ve yeni Bed Tip Freze makinası satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık farklı çeşitlerde Bed Tip Freze Tezgahları tezgahları ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.