CNC | NC Frezeler araması için 1 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

CNC NC Frezeler (Nc Cnc Milling Machines)

Sayısal kontrol (NC), işleme araçları (matkaplar, delme aletleri, tornalar) ve 3D yazıcıların bilgisayar aracılığıyla otomatik olarak kontrol edilmesi sürecidir. Bir CNC makinesi, kodlanmış ve programlanmış bir talimatı izleyerek ve manuel bir operatör olmadan özellikleri karşılamak için bir parça malzemeyi işler. Bu süreçte tahmin edeceğiniz üzere makine başında aktif olarak beklemesi gereken bir tekniker yoktur, önceden programlanan CNC NC Freze sistemi bütün üretimi kendi başına halledebilir. Bu bağlamda kolayca yine söyleyebiliriz ki uzun vadede işletmeyi karlı çıkaracak freze sistemlerinden biridir.

NC CNC Frezeler, belirli giriş talimatlarına göre, her ikisi de bir bilgisayar tarafından kontrol edilen motorlu manevra kabiliyetli bir araçtır ve genellikle motorlu manevra kabiliyetli bir platformdur. Talimatlar, bir CNC makinesine G kodu gibi makine kontrol talimatlarının sıralı bir programı şeklinde teslim edilir ve daha sonra yürütülür. Program bir kişi tarafından yazılabilir veya daha sık olarak grafik bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımı tarafından da otomatik olarak yazılabilir. Otomatik olarak bilgisayar üzerinden bu G kodlarını yazdırmak kullanıcı kaynaklı hata payını sıfıra indireceği için çok daha güvenli bir yol olacaktır.

CNC, manuel olarak kontrol edilmesi gereken veya önceden imal edilmiş kılavuzlar tarafından mekanik olarak kontrol edilmesi gereken bilgisayarsız işleme üzerinde büyük bir gelişmedir. Modern CNC sistemlerinde mekanik bir parçanın tasarımı ve üretim programı neredeyse tamamen otomatiktir. Parçanın mekanik boyutları CAD yazılımı kullanılarak tanımlanır ve daha sonra bilgisayar destekli imalat (CAM) yazılımı ile üretim direktiflerine çevrilir. Ortaya çıkan direktifler belirli bir makinenin bileşeni üretmesi için gerekli olan özel komutlara dönüştürülür ve daha sonra CNC makinesine yüklenir.

Herhangi bir belirli bileşen bir dizi farklı aletin kullanımını gerektirebileceğinden, modern makineler genellikle birden fazla aleti tek bir nokta halinde birleştirir. Diğer kurulumlarda, harici bir kontrolör ve bileşeni makineden makineye taşıyan insan veya robot operatörlerle bir dizi farklı makine kullanılır. Her iki durumda da, herhangi bir parçayı üretmek için gereken adım serisi yüksek derecede otomatiktir ve orijinal CAD ile yakından eşleşen bir parça üretir. Bilgisayar Sayısal Kontrollü (CNC) frezeler, kısa ve basit bir tanımla söylemek gerekirse bilgisayar tarafından kontrol edilebilen frezelerdir. Bir freze kullanılarak yapılabilecek her şey bir CNC NC Freze ile daha hassas ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

Freze, hammaddenin masaya tutturulduğu ve bir matkabı döndüren bir mile yerleştirildiği çıkarıcı bir imalat işlemidir. Hammaddeden malzemeyi kaldıran kesimler yapmak için masa matkapla ilgili olarak hareket eder. Çoğu zaman matkap, tablayı yükseltmeyi veya alçaltmayı simüle eden dikey bir harekete sahiptir.

CNC NC Frezeler manuel olarak kontrol etmek yerine bir bilgisayar tarafından kontrol edilir. Bir tekniker, bilinen boyutlarda bir hammadde parçası verilen bir parçanın nasıl yapılacağını açıklayan adım adım bir süreç olan bir G kodu kullanarak bir program yazar. Alternatif olarak, Bilgisayar Destekli Üretim (CAM), bir CAD çizimini G koduna dönüştürür. Bu, CAD'yi G koduna elle dönüştürmekten kaynaklanan hataları ortadan kaldırmanın yanı sıra kodlamanın daha fazla zaman alacağı daha karmaşık sorunların önüne geçer. Program kodlandıktan ve tamamen hata ayıklandıktan sonra, hammadde masaya sabitlenir ve malzemenin kaynağı makinede bulunur ve sıfırlanır. Program çalıştırıldığında, bilgisayar programı satır satır takip eder ve talimatları değirmene besler. Program tamamlandığında bitmiş kısım çıkarılır.

Sayısal olarak kontrol edilen yani NC CNC Freze tezgahları, karmaşık uçak parçalarının ve şekillendirme kalıplarının kontur işleme gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiştir. Birinci nesil sayısal olarak kontrol edilen birimlerde dijital elektronik devreler kullanıldı. Gerçek bir merkezi işlem birimi içermedi. Bu nedenle bunlara NC veya sabit kablolu NC tezgahları deniyordu. 1970'lerde kontrol ünitesi olarak kullanılan mini bilgisayarlar ile bilgisayarlı sayısal kontrollü yani CNC takım tezgahları geliştirildi. Elektronik ve bilgisayar teknolojisindeki ilerlemelerle birlikte mevcut CNC sistemleri, paralel ve koordineli bir şekilde çalışan birkaç yüksek performanslı mikroişlemci ve programlanabilir mantıksal denetleyici kullandı. Mevcut CNC sistemleri, eksenin eşzamanlı servo pozisyonu ve hız kontrolüne, kontrolör ve takım tezgahı performansının izlenmesine bağlı olarak çalışır. Tamamen insansız işleme operasyonları için grafik yardımı, proses içi kesim işlemi izleme ve proses içi parça mastarlama ile çevrimiçi parça programlama ön plandadır. Üreticiler bu özelliklerin çoğunu seçenek olarak sunmaktadır. Bugün, neredeyse tüm yeni makine kontrol üniteleri bilgisayar teknolojisine dayanmaktadır, bu nedenle bölüm ve başka yerlerde NC'ye baktığımızda CNC'yi kastediyoruz. Sayısal olarak kontrol edilen bir takım tezgahının kontrol sistemi, geleneksel bir makinenin operatörü tarafından yaygın olarak yapılan birçok görevi yerine getirebilir. Bunun için sayısal kontrol sistemi, takımları ne zaman ve hangi sırayla değiştirmek için komutlar vermesi gerektiğini, makine takımının hangi hızlarda ve beslemelerde çalışması gerektiğini ve bir parçanın gereken boyuta nasıl çalışacağını "bilmesi" gerekir. Sistem, parça fonksiyon olarak da adlandırılan kontrol programı olan sayısal giriş bilgileri aracılığıyla kontrol fonksiyonlarını yerine getirme yeteneği kazanır.

CNC NC Frezeler tezgahları altında 2.el ve yeni CNC NC Freze makinası satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık farklı çeşitlerde CNC NC Tezgahları ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.