CNC Otomatlar araması için 8 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

CNC Otomatlar seri torna kesme işlemlerini kontrol ünitesi sayesinde otomatik olarak çok seri bir şekilde  yapabilen talaşlı imalat tezgahlarıdır. Kompakt gövde yapısı ile 35-45 mm çaplara kadar olan küçük iş parçalarını seri ve hassas olarak işleyen mini cnc torna tezgahlarıda denebilir. Parçalar küçük olduğundan puntaya ihtiyaç yoktur. Malzemeyi kavrama pens ile olur. Açma kapama (clamp - unclamp) işleme esnasında kontrol ünitesi tarafından, haricen de ayak pedalları tarafından kontrol edilir. Pens ayna arkasından, malzeme bittikçe metal boru çubuğu süren çubuk sürücülü cnc otomat tezgahları olabileceği gibi, robot kol yükleme sistemiyle entegre çalışan modelleride vardır. Asıl amaç hızlı bir şekilde işleme ve biten parçayı düşürmesidir. Bu yüzden eksenlerin boştaki hareket hızları ve parça işleme kesim hızları yüksek tezgahlardır. Takımlar makina iç bölgesinde değişik konumlarda, en verimli kesim şartı oluşturacak şekilde dizilidir.

Gang tipi takım modelli cnc otomatlarda, kesici takımlar makina gövdesi üzerindeki hareketli kızağa bağlı platformda sıralı bir şekilde yer alırlar. Takımların dizilişi bankonun durumuna göre düz veya eğimli şekildedir. Kızak platform alanının izin verdiği sınırlı sayıda takım kullanılır. Bu 4 ila 6 arasındadır.

Kule tip cnc otomatlarda takımlar, makinanın eksen sayısına göre gerekli işlevi yerine getirebilecek şekilde hem yatay hem dikey konumlandırılmıştır. Kule dediğimiz takım düzeneği, takımların yukarıdan aşağı sıralı olarak bulunması ve yukarı aşağı hareket ederek uygun konumda işleme yapabilecek yapıdadır. Canlı takımlar ile malzeme üzerinde radial ve eksenel delik delme diş çekme gibi işlemler yapılabilir.

Taretli modelleri genel de çap büyüdükçe tercih edilen cnc otomatlardır fakat yine asıl olan seri üretimde taretin konumlama ve eksenel hızlarıdır. Bu tip otomatların cnc tornalara benzerliği çok daha belirgindir. 

Çok eksenli otomatlarda, çift pens ayna, taret veya kule takım düzeneğinden biri veya hepsi olur. Malzemenin arka tarafının da seri bir şekilde otomatik olarak işlenmesi mümkündür. 1.aynadan düşürülen parça 2. ayna tarafından simültane olarak aynı dönüş hızıyla yakalanarak buna imkan sağlanır.

Küpeşte, küçük vana, metrik civata, somun, saplama, pim v.s gibi yüksek adetli parça üretiminde en çok kullanılan takım tezgahlarıdır. 

Cnc otomatlar kategorisi altında 2.el ve yeni cnc otomat satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık cnc otomatlar ilanları ve fiyatları bulunmaktadır