Güvenli Alışveriş

İLAN YAYINLAMA KURALLARI

İlan sahibi, girişini yaptığı ilan içeriğinin güncel ve doğru bilgilerden oluştuğundan ve söz konusu içeriğin kullanım ve ilan etme yetkilerine haiz olduğundan emin olmalıdır. İlan içeriği ile ilgili tüm sorumluluk ilan sahibine aittir.

İlan sahibi, her bir makina / ekipman / hizmet için sadece bir ilan yayınlayabilir. Bir kurumsal üyelik altında aynı makina / ekipman / hizmet için birden fazla ilan yayınlanması durumunda mükerrer olan ilanlar karaport tarafından sistemden silinecektir.

İlan fotoğrafları sadece makinalara yada ürüne ait fotoğraflardan oluşmalı ve bu fotoğrafların site üzerinden yayınlanmasıyla ilgili kısıtlama olmamalıdır. Logo ve benzeri fotoğraflar, karaport tarafından ilan içeriğinden silinecektir.

İlan başlığı ve içeriğinde, sadece ilanı verilen ürüne ait bilgiler bulunmalıdır.

Satılmış, kiralanmış veya satışından vazgeçilmiş makina / ekipman / hizmet e ait ilanlar, ilan sahibi tarafından arşivlenmelidir.

İlan sahibi, www.Karaport.com adresinde ilan yayınlayarak, karaport tarafından belirlenmiş ve yine karaport tarafından güncellenebilir olan işbu ilan yayınlama kuralları, Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası çerçevesinde hareket edeceğini kabul, beyan ve taahüt eder.

İş bu kurallar çerçevesinde hareket etmeyen ilan sahiplerinin ilanları, ilan içeriklerinin bir kısmı veya tamamı silinebilir, kara liste*ye alınabilir, ilan sahibinin üyeliğine karaport tarafından tek taraflı olarak son verilebilir, Üyelik Sözleşmesi feshedilebilir.

KARA LİSTE

İlan Yayınlama Kuralları'na uymayan üyeler uyarı mahiyetinde Kara Liste'ye alınabilir. Kara Liste'ye alınan üyelerin ilanları yayınlanmaya devam edecek, fakat ilan aramalarında en düşük önceliklendirme puanı ile listelenecektir. Karaport kendi iradesi doğrultusunda ilgili ilanları en düşük önceliklendirme puanı ile listelemeden, tamamen siteden kaldırabilir veya geçici bir süre yayınına son verebilir.