Kalıpçı Frezeler araması için 4 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Kalıpçı Frezeler

Günümüzde hala popüler olan ve kullanımına sıklıkla rastladığımız Kalıpçı Frezeler, doğru seçim yapıldığında ve doğru şekilde kullanıldığında üreticilere büyük avantajlar sunmaktadır. 3 otomatik eksene sahip oluşu, sahip olduğu yağlama ve soğutma sistemlerinin gösterdiği performans sayesinde imalat esnasında sorun yaşanması kesinlikle beklenmez. Yapılabilecek imalatın çeşitliliğinin çok olması da yine Kalıpçı Frezeleri vazgeçilmez ürünlerimizden biri yapmaktadır. Sahip olduğumuz geniş yelpazeli ürünlerimizle sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Kalıpçı Frezeler kepenk, pencere, çerçeve, kapı gibi çeşitli ürünlerin imalatını mükemmel hale getirmek için dahi kullanılabilir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Örneğin pencere montajı yapılacak olduğunda cıvata deliği açmak için zıvana oluşturmaya yardımcı olabilir. Kalıpçı freze endüstriyel ölçekte yaygın olarak kullanılır.

Kalıpçı Frezelerin genel yapısından bahsedecek olursak diğer freze tezgahlarında da olduğu gibi geniş bir gövde yapısına sahiplerdir. Kalıpçı frezeler diğer frezelerde de olduğu gibi kayış kasnaklı veya dişli çark kasnaklı olarak çalışır. Gövde yapısı genellikle döküm ile oluşturulur. Döküm ile oluşturulmalarının sebebi dökümden çıkan ürünlerin titreşimleri sönümleyebilmesidir. Bu bağlamda ürün gövdesi titreşimleri sönümleyerek uzun vadede gövde üzerinde bir sorunla karşılaşılmasının önüne geçer. Yatağın üzerinde-yanında kalan ve asıl imalat işlemini gerçekleşen kısım ise konsol olarak isimlendirilir. Bu konsolda tabla, mengene ve/veya bağlama pabucu bulunur. Yine konsol üzerinde hareket kolları(genelde tam otomatik), motor ve/veya manuel ilerleme kolları bulunur. Konsolun üst kısmında da dijital bir tablomuz ve hemen altında manuel olarak yönlendirme yapmak istediğimizde kullanabileceğimiz manuel hareket kollarımız bulunur. Bunun dışında üst başlık ve kızak başlığımız da yine aynı yerde bulunur. Gövde üzerinde bulunan ince ayarlarımız sayesinde 3 eksenimizin tamamının açılı konumlandırılmasına ve aslında üretimi zor olan parçaların üretilmesine olanak sağlayabiliriz.

Kalıpçı Frezelerin en büyük avantajı olarak tezgah zamanımızı minimuma indirmesini söyleyebiliriz. Üreteceğimiz ürünün Kalıpçı Frezelerle üretilmesi mümkün bir ürün ise Kalıpçı Freze tezgahlarını kullanmak bize imalat sürecinde harcadığımız zamanı minimuma indirmek konusunda yardımcı olacaktır. Bu ürünün size uygun olup olmadığını veya hangi ürünün sizin için daha uygun olacağı noktasında karar vermek adına bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilir, doğru tezgah ile çalışarak uzun vadede çok daha karlı işlere imza atabilirsiniz.

Kalıpçı frezelerin genelde sahip olduğu donanımlardan bahsedecek olursak; Kalıpçı frezeler genelde kayışlı kafa yapısına sahiptir, yataklar genişletilmiş ve sertleştirilmiştir, tabla genelde çelik yapıdan kullanılmış olup yine oldukça sert bir malzemedir. Bunun dışında bakacak olursak kızaklar da kırlangıç tipi kızaklardan oluşmuştur. Kafa yapısı derecelidir ve yatabilme özelliğine sahiptir. Eksen olarak 3 eksenli bir yapıya sahiptir ve bu eksenler otomatik olarak hareket edebilirler. Oluşacak ısınmayı önlemek adına bir soğutma sistemine sahip olurlar ve ayrıca merkezi bir yağlama sistemine de sahiptirler.

Ürünlerin yanında gelen standart aksesuarlardan bahsedecek olursak 3 eksenli dijital okuyucu, mors takımı, pens takımı, aydınlatma lambaları, mandren, mengene, iş mili koruması ve kompakt bir kumanda paneli ürün içeriğine dahildir. Bunu yanında genelde 50 parçanın üzerinde bir bağlama seti de yine ürün içeriğiyle beraber gelmektedir. Unutulmaması gerekir ki bu aksesuarlar sizin tercih edeceğiniz ürüne göre değişiklik gösterecek olup bu liste genel olarak Kalıpçı Frezeler için ürünle beraber gelen aksesuar listesidir. Seçeceğiniz ve ihtiyacınız olan ürüne göre aksesuar listesi değişiklik gösterebilir.

Kalıpçı Freze Tezgahları günümüzde yaygın olarak kullanılır ve sunduğu avantajlar sayesinde öyle görünüyor ki uzun yıllar daha kullanılmaya devam edilecek.

Kalıpçı Freze tezgahları altında 2.el ve yeni Kalıpçı Freze makinası satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık farklı çeşitlerde Kalıpçı Freze Tezgah ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.