Komple Ahşap Tesisi araması için 0 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Arama kriterlerine göre hiç sonuç bulunamadı. Arama seçeneklerini genişleterek daha çok ilan listeleyebilirsiniz.

Komple ahşap tesis kategorisi altında 2.el ve yeni makina satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık komple ahşap tesis ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.

Ahşap tesisleri, ağaç işleme endüstrisinde kullanılan geniş bir ürün yelpazesinin üretildiği yerlerdir. Bu tesislerde, ağaç kerestesi, kontrplak, ahşap mobilya, lambri, kapı çerçeveleri ve diğer ahşap ürünleri gibi birçok farklı ürün üretilebilir. Tam bir ahşap tesisinin kurulması, oldukça büyük bir yatırım gerektirir, ancak birçok farklı işletme, belirli ürünlerin üretimine odaklanarak veya belirli aşamalarda üretim yaparak, küçük ölçekli ahşap tesisleri kurabilir.

Tam bir ahşap tesisinde, ağaç kerestesi, başlangıçta kabukları, çubukları ve diğer kirleticilerden arındırılmak üzere birkaç işlemden geçirilir. Daha sonra, odun parçaları, doğrama ve kesme makineleri gibi araçlarla belirli ölçülerde kesilir. Kesme işleminden sonra, ahşap malzemeler, kurutma işlemine tabi tutulur. Kurutma işlemi, ahşap ürünlerin nemi alınarak, malzemenin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kurutma işleminden sonra, ağaç malzemeleri işlenir ve farklı ürünler üretmek için şekillendirilir. Bu işlemler, CNC işleme merkezleri, profil kesme makineleri, tornalar ve diğer araçlarla gerçekleştirilebilir. Ürünler, genellikle kalite kontrol sürecinden geçirilir ve son olarak paketlenir ve müşterilere gönderilir.

Tam bir ahşap tesisinin kurulumu, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. İşletme büyüklüğü, ürün yelpazesi, makine parkı ve lokasyon gibi faktörler, yatırım maliyetini etkileyebilir. Ancak, tam bir ahşap tesisinin kurulumu, ağaç işleme endüstrisinde faaliyet gösteren birçok işletmenin, müşterilerine yüksek kaliteli ahşap ürünler sunmalarını sağlar.