Matkap Frezeler araması için 0 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Arama kriterlerine göre hiç sonuç bulunamadı. Arama seçeneklerini genişleterek daha çok ilan listeleyebilirsiniz.

Matkap Frezeler ( Drill Milling )

Matkap Frezeler, büyük çaplı frezelere bir çeşit alternatiftir denilmesi yanlış olmaz. Çalışma prensibi olarak en genel tip dikey frezelere benzeyen Matkap Frezeler daha kompakt bir yapıya sahiplerdir. Bununla birlikte isminden de anlaşılacağı üzere delik açmak için kullanılan matkap prensibinden yola çıkılarak kimi zaman matkabın düzlemsel hareketiyle kimi zaman da ürünün sabitlendiği masanın hareketiyle ürün üzerinde gerekli işlemler yapılır. Değirmen matkapları freze makinesine daha hafif bir alternatiftir. Bunlar, kayış tahrikli bir matkap presini, esneklik ve verimlilik için freze makinesinin masasının çift koordinat yetenekleriyle birleştirir. Bir kilitleme pensi, uca karşı yanal kuvvetler yaşandığında kesici aletin iş milinden düşmesini önler. İnşaatta hafif olmasına rağmen, Matkap yerden tasarruf sağlayan çok yönlülük, uygun maliyet ve hafif işleme kabiliyeti avantajlarına sahiptir.

Bu geleneksel freze makinesi çeşidinde, rakipsiz bir fiyat performans oranı ile yüksek hassasiyetli çok yönlü bir ürün sunuluyor. Bu özel tip Matkap Frezeler standart bir matkap presinin avantajlarını basit bir freze makinesinin çok yönlülüğü ile birleştiriyor. Böylece onarımlar, küçük seri üretimler ve özel mühendislik projeleri için optimum çözüm elde ediliyor. Bu evrensel makineler, zorlu frezeleme gereksinimlerine kolayca dayanır ve tamamen kapalı bir yağ banyosunda çalışan dişliler, mil yatakları ve entegre soğutma sistemi ile sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Mevcut opsiyonel aksesuarlar arasında hızlı hareket eden bir mandren, makine mengenesi ve çeşitli başlıklar bulunmaktadır.

Güçlü dc motor, Matkap Frezelerin güçlü yönlerinden biridir, ancak tek güçlü yönü tabiki sadece bu değil. İki  farklı hıza sahip şanzıman oranı sayesinde motor gücü etkili bir şekilde iletilir. Makine, tur sayısının kalıcı kontrolü ile çalışır. Sürekli ayarlama için mevcut işlem hızı aralığı geniştir. Ayrıca sütunu başlığın her iki tarafında hareket ettirme ve etki alanını genişletme imkanı da mevcuttur.

Operatör kolayca söylemek gerekirse makinenin tüm kontrolüne sahiptir. Büyük bir dijital ekran, devir sayısının net bir şekilde okunmasını sağlar. Varil dijital yarışı görmenizi sağlar. Okuma, inç veya santimetre cinsinden ayarlanabilir. Var olan ışıklandırma sistemleri çalışma alanını mükemmel bir şekilde aydınlatır ve görünürlüğü artırmak için Çapraz tablanın konumunu kolayca ayarlamaya müsaittir. Sağlam yüzey hassas şekilde işlenebilir. ve Öndeki çapraz tabla, yüksek görünürlük ve iki öğütülmüş cebin altında derecelendirilmiş bir uzunluk ölçeği ile donatılmıştır. Pusulalar aracılığıyla manyetik bant desteğini vidalamak gerçekten çok kolaylaştırılır. Çapraz masanın uç durakları, ayarlamayı basitleştirmek için mekanik sistem ile üretilmiş olup kullanımı oldukça basittir.

Matkap ucu, ayarlanabilir açıklığa sahip trapez vidalara sahiptir. Kılavuz bir kırlangıç ​​kuyruğu ile düzenlenmiştir. Koruyucu cihaz, körük ile donatılmıştır. Makinenin korunması, elektronik parçayı izole eden bir filtredir ve kötü olan hattın parazit sinyallerine maruz kalmaz. Matkap makinesinin elektrik sistemi genellikle 24 volt olarak ayarlanır. Eksenlerin hareketi, çift sıralı bilyeli rulmanlarda, oyun olmadan ayarlanabilir açısal temasta gerçekleşir. Matkap değirmeni sol ve sağ olmak üzere iki yönde ilerleyebilir. Konik makaralı rulmanlar, yüksek hassasiyetli eş merkezlidir. Arkadaki sütun delme işleminden ayrılır ve vidaların yağlanmasına izin vermek için tasarlanmıştır. Kolondaki oluk, manyetik bantların kolay bir sabitleme yoluyla hızlı bir şekilde monte edilmesini kolaylaştırmak için çok düşük bir genişliğindedir. Operatör koruması için makine, bir dip anahtarı ile bir ekran koruması nın ayarlanabilir yüksekliği ile donatılmıştır. Start / stop yönetimi için isteğe bağlı bir CNC komutu da girebilirsiniz.

Matkap Frezelerin genel tabirle sahip olduğu özelliklerden bahsedecek olursak; başları genelde 360 derece dönebilir haldedir. Ek destek için tek parça dökme demir sütun bulunur. Hızlı kayar mandallı kayış kapağı, mil hızlarını değiştirmek için daha hızlı kayış ayarına izin verir. Taban konikliği daha kolay temizlik sağlar. Matkap basma açısı düzlemi için mengene bulunur. Frezenin yapısının diğer frezelere göre daha küçük olması aslında daha geniş bir çalışma masasına sahip olunmasını sağlar. Harici bir derinlik ölçer yine Matkap Frezelerde genellikle bulunur. Yine genel kompakt yapısından ötürü ağırlığı hafiftir, delme kapasitesi yüksektir, kolon çapları da düşüktür. Maliyet açısından diğer büyük çaplı frezelerden uygun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Zaten hali hazırda popüler imalat yöntemlerinden biri olup yapılan anketler sonucu kullanım oranının arttığı gözlemlenen Matkap Frezelerin yakın gelecekte çok daha yaygın şekilde kullanılması beklenmektedir. Doğru Freze seçiminizi yaparak uzun vadede çok daha karlı bir işletme haline gelebilir, doğru Frezenizi seçmek için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Matkap Frezeler tezgahları altında 2.el ve yeni Matkap Freze makinası satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık farklı çeşitlerde Matkap Freze Tezgahları tezgahları ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.