Otomat Tezgahları araması için 5 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

İlan Listeleme Özel Reklam Alanı - 1150 x 120 piksel

Otomat tezgahları çoğunlukla torna sınıfı seri üretim makinalarıdır. Bu makinalara verilen ad otomatik ve hızlı kesim tornalama işlemlerini akıla getirmektedir. Tezgahın ayna arkasında eklenen yardımcı parça itici çubuk sürücü sistemi sayesinde işçilik sadece kesim şartlarını hazırlamada gerekir. Operatörün otomata müdahalesi çok azdır.

Seri işlenecek metal malzeme çubuk, aynanın arkasından beslenir. Ayna ile birlikte dönme verilir. Tezgahın ayna karşısında gövde üzerinde bulunan revolvere bağlı kesici takımlar bulunmaktadır. Bu kalemler parçaya hızlı bir şekilde yaklaşır, işlemeyi yapar ve iş parçası kesilerek düşürülür. Biten tornalama ve kesim işleminin ardından ayna kıskacı açılır, çubuk malzeme operasyon alanına doğru beslenir ve tekrar sıkıştırılarak aynı seri döngü tekrarlanır. Bu yükleme istasyonundaki malzeme bitene kadar makina durdurulmadan tekrar edilir.

Otomat tezgahları kategorisi altında 2.el ve yeni otomat satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık otomat tezgahları ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.