Üniversal Dik Tornalar araması için 1 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

ÜNİVERSAL DİK TORNA TEZGAHININ İÇ YAPISI : Dik torna tezgahları, çap ve ağırlığından dolayı yatay torna tezgahlarının aynasına bağlanamayacak kadar büyük silindirik iş parçalarının işlenmesinde kullanılan talaşlı imalat makinalarıdır. Torna gövdesi dökümdür ve üzerinde büyük iş parçasını çeneleri vasıtasıyla sıkıştırılan ayna bulunur. Aynanın flanş ile motora bağlantı ekseni yere diktir. Motordan gelen dönme hareketi tabla üzerindeki aynaya ve iş parçasına dik posizyonda iletilir. Kesici uç aynanın üst kısmında bulunur ve parçaya dik poziyonda yaklaşarak talaş kaldırır. Dik tornalarda iş parçası ağırlığı ve çapı genelde büyük olduğundan, dönme devri düşük tutulur. İş parçasını aynaya bağlantı şekli yine titreşimsiz olmalıdır. Salınım, tüm dönme hareketi ile talaş kaldırma yöntemlerinde olduğu gibi, dik tornalarda da yüzey kalitesini doğrudan etkileyen faktördür. Bunun önüne geçmek için özel imal edilmiş mengeneler ve sıkma pabuçları kullanılabilir.

Üniversal dik tornalar altında sıfır ve 2.el dik torna satıcılarından, sahibinden ikinci el satılık üniversal dik torna ilanları ve fiyatları bulunmaktadır. 

Web portal sitemizde en çok ilanı verilen dik tornalar Schiess, Berthiez, Hessap markaları ve rus dik tornalar ile Polonya menşeili olan avrupa yapımı tezgahlardır.