CNC Satıh|Yüzey Taşlama Tezgahları araması için 1 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Cnc satıh taşlama tezgahı kategorisinde 2.el ve yeni makina satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık yüzey taşlama tezgah ilanları ve fiyatları mevcuttur. İş parçası üzerinden alınan talaş miktarı cnc kontrol ünitesine girilen değer ile belirlenir. Hareketler otomatiktir ve belirlenen değere ulaşılana kadar talaş kaldırarak yüzey düzlemselliği sağlanma işlemi devam eder. 

CNC Yüzey Taşlama Tezgahları (CNC Surface Grinding Machines)

Yüzey Taşlama Tezgahlarının zaman içerisinde gelişen bilgisayar ve teknolojinin birleşimiyle  CNC Yüzey Taşlama Tezgahları ortaya çıkmıştır. Bugün taşınabilir büyüklükte dahi bulunabilen CNC Yüzey Taşlama Tezgahları vardır. Bahsedildiği gibi süreç dahilinde zamanla gelişen bu taşlama sistemleri artık bilgisayar kontrollü olarak kusursuza yakın bir işlem sonucu vermektedir.   

CNC Yüzey Taşlama Tezgahları bir çeşit Taşlama Tezgahı alt grubu olup, yapılan taşlama işleminin geliştirilmiş halidir. Üstünkörü bakıldığında yapılan işlem taşlama olup, bu taşlama işlemi yapılırken bilgisayar desteği alınmıştır. taşlama işlemi manuel olarak yapılabildiği gibi bilgisayarlı ve numarik kodlamalar aracılığıyla kusursuz şekliyle de yapılabilir, bu şekilde yapıldığında kullandığımız araca CNC Yüzey Taşlama Tezgahları deriz.

CNC Yüzey Taşlama Tezgahlarında manuel olarak bir taşalama işlemi yapılmayıp bilgisayar veya g-code’lar aracılığıyla işlem yapılacağından, hata payı çok daha düşüktür. Manuel olarak işlem yaparken makine kullanıcısının-teknikerin bir anlık hatası sonucu oluşabilecek durumların tamamı aslında numerik kodlar yardımıyla makine tarafından tam otomatik yapılacağından ötürü hata payı neredeyse sıfıra iner.

Üreticilere göre; taban, masa, sütun ve mesnet dahil tüm dökümler, istikrarlı ve mükemmele yakın sonuçlar almak için CNC Yüzey Taşlama Tezgahlarıyla taşlanmalılardır. Hassas  ve eğik bilyeli rulmanlar ile donatılmış yüksek rijit milin, yüksek hassasiyetli taşlamada mükemmel performans sağladığı söylenir. Üstün kaliteli, ağır ve önceden yüklenmiş hassas lineer kılavuzlar, yine üst sınıfı bilyeli vida ve özel servo sürücüler ile X ekseni ile doğrudan ve mükemmel bir besleme sağlanır. Y ve Z eksenlerinin çok düşük düzeyde bir artış kapasitesiyle hareket ettiği de  bilinmektedir. Şifonyer, masanın sağ tarafına monte edilmiştir ve hatta bunun yerine pnömatik kontrollü bir döner şifonyer de kullanılabilir. Otomatik yüzey taşlama çevrimleri ve kompanzasyonlu giydirme çevrimleri bir çok modelde standarttır, seçeceğiniz ürüne göre ekstra ekipmanlar da sağlanabilir. LCD'ye sahip entegre denetleyicisi, çeşitli profil taşlama modlarına sahip paneldeki iletişim sayfaları aracılığıyla taşlama verilerinin girilmesini sağlar. Güvenlik kilidi bulunan yarı kapalı muhafaza, operatörü potansiyel tehlikelerden korumaya yarar. Genel olarak yorumlanması gerekirse sistemin fazlasıyla güvenli ve sistemli çalıştığını söylemek zor olmaz.

CNC taşlama makineleri, metalik bir iş parçası üzerinde kesme yoluyla var olan malzemenin çıkarılmasını sağlamak için dönen bir taşlama tekerleği kullanan takım tezgahlarıdır. Taşlama makineleri çoğunlukla parçaların sert ince işlenmesinde kullanılır. Elde edilebilecek yüzey kalitesi çok yüksektir ve taşlama makineleri neredeyse her zaman modern endüstride bir sonlandırma işlemi olarak uygulama bulur. Ayrıca, taşlama takımlarının artan performansı sayesinde, taşlama makineleri artık üretim taşlaması sırasında yüksek malzeme kaldırma oranları elde etmek için kullanılabilir.

Öğütme işleminin başlangıcından bu yana, bu işleme prosesini tatmin edici bir kalite seviyesinde daha kısa zaman dilimlerinde gerçekleştirmek için olanaklar araştırılmıştır. Günümüzde en ileri teknolojiye sahip taşlama makineleri ultramodern CNC taşlama makineleridir. Bu, parça işlemenin tamamen otomatik olarak yapılmasını sağlar. Krank milleri, eksantrik milleri, vanalar, bilyeli rulmanlar veya şanzıman milleri gibi en karmaşık parça geometrileriyle bile, bugün CNC makineleri ile güvenilir, hızlı ve otomatik işleme elde etmek standarttır.

CNC Yüzey Taşlama Tezgahları adı altında 2.el ve yeni CNC Taşlama Tezgahları satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık farklı çeşitlerde Yüzey Taşlama Tezgahları ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.