Çok Milli Otomatlar araması için 1 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Çok milli otomatlar, iş parçalarını 6 ve daha fazla istasyon arasında hareket ettirerek, sıkma, tornalama, pah kırma, diş açma, delik açma, delme gibi çeşitli işleme tiplerini sağlayabilir. Tek milli otomata kıyasla işleme hızı yaklaşık 5 kat daha yüksektir demek yanlış olmaz. Bu yöntemde üretim süreci çok farklı işleme yayılmıştır. Bir mil tamburunda düzenlenen işleme milleri, mil tamburunun bir dizi işleme istasyonunda saatlenmesi ile değiştirilir. Örneğin, 6 milli otomat makinelerinde altı işleme istasyonu bulunur. İlgili kızak ünitelerinin kullanımıyla, her işleme istasyonunda iki takım iş parçası üzerinde aynı anda çalışır. 6 milli otomat makinesinin örneğinde, iş parçasını adım adım üreten 12 takımın sürekli çalıştığı anlamına gelir. 

6 Milli Otomat torna tezgahının üretkenliği, tek milli otomatik torna tezgahından yaklaşık 5 kat daha yüksektir. Avantajlarından bahsedecek olursak; işleme çok daha hızlıdır. Özel kanal açma ve delik açma kızağı bulunur. Hidrostatik destekli dingiller sayesinde Z ekseni daha az aşınır ve bu durum otomatın uzun vadeli kullanımını sağlar. Çubuk işleme için ön açma makinesi, X ekseni için kızaklı yüksek dinamik slaytlar da yine bu tezgahların avantajlarından sayılabilir.

çok milli tezgahlar kategorisinde 2.el ve yeni 6 milli otomat satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık 6 milli otomat ilanları ve fiyatları bulunmaktadır