İlan Verme Kuralları

1. İlan ana başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Bu bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan veya kiralanan ürüne ait olmalıdır. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde doğru bilgiler yer almalıdır.

3. Portal içerisindeki farklı diğer bir kullanıcının ilanına ait fotoğraf veya fotoğraflar kullanılmamalıdır.

4. Bir makina veya teçhizata ait sadece bir ilan girilmelidir. Farklı makina veya teçhizatlar için yeni ilan açılmalı veya tüm ilanların organize olacağı mağaza açılmalıdır.

5. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

6. Her bir ilan için farklı içerik (resim, video, vb.) kullanılmalıdır, aynı içerik ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

7. Aynı marka ve modele ait farklı makina veya teçhizatlar için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir.

8. Satılık veya kiralık makina veya teçhizatlar için temsili veya "0 TL." gibi fiyat verilmemesi gerekmektedir. Bu şekilde giriş yapılan ilanlar ticaretinizi olumsuz etkileyecektir.

9. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi veya firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Bu gibi detaylar sadece "Üyelik bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

10. İlan başlığı veya açıklamasında "alınır", "aranıyor", "stoklarda" vb. ibarelere yer verilemez.

11. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

12. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.