Portal Tip Frezeler araması için 1 sonuç bulundu Aramayı Kaydet

Filtreleme Sonucu
FİLTREYİ TEMİZLE

Aranacak Kelime

Fiyat Aralığı

Yılı

Ödeme Tipi

Durumu

İlan Tarihi

Kimden

Portal Tip Frezeler (Portal Type Milling Machine)

Portal Tip frezelerin geliştirilme amacı, müşterinin girdileri ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış ve imal edilmiş 5 eksenli Portal Tipi Freze makinesinin işletim ünitesidir. Bu birim yedi temel cihazdan oluşur; vidalı besleme sistemi, hidrolik kızaklı destek sistemi, hidrolik dengeleme sistemi, konumlandırma sistemi, iki fırçasız motor, iki aralıklı epiklik redüksiyon dişli kutusu ve Z ekseni.

Yapılan analizlerden sonra kritik sonuçlar doğuracak iki cihazın daha doğru bir tanımını yapmak önemlidir: redüktör ve C ekseni. İlk cihaz, dönme hareketini mil eksenine aktaran üç parçadan oluşan iki aralıklı bir epiklik redüksiyon dişli kutusudur.

C ekseni ile ilgili olarak, bu tür bir cihazın bir mil ile donatılmadığını ve sadece ana servo motorun dönme hareketini diğer aksesuarlarla bağlantı noktasına ilettiğini gözlemlemek önemlidir. Bu teknik çözüm, müşterinin ihtiyaç duyduğu yüksek esneklik ve takım tezgahının çalışma amacı ile ilgilidir. C ekseni çalışma modu, yaylar tarafından oluşturulan bazı üst üste binmiş halkalara dayanan belirli bir cihaza bağlıdır; hidrolik pistonun basıncı, halkayı düzeltir ve C eksenini dönme miline bağlar.

Portal Tip Freze Tezgahları yüksek hız ile üretim sırasında yüksek doğruluk ve yüksek performans alabilmek amacıyla geliştirilmişlerdir. Metal işleme işlemleri, sert yapıların tasarımı, bileşenlerin dayanıklılık ve ultra yüksek kalitede işçilik faktörlerinin bir araya gelmesi sonucunda üretim için durdurulamaz bir kaynak olmak noktasında önemli bir yol almıştır. Bu sebeple son yıllarda popülerleşen bir freze tipi olan Portal Tip Frezeler, şüphesiz önümüzdeki yıllarda da sanayide kendine daha çok yer bulacaktır.

Portal Tip Frezelerin standart özelliklerinden bahsetmek gerekirse; sahip oldukları merkezi yağlama sistemi üretim esnasında gerekli güvenliği oluşturup üretilecek parçanın hasar görmemesi noktasında önemli bir rol oynar. Spiral talaş konveyörüne sahiplerdir. Parça üretildikten sonra veya herhangi bir güvenlik açığı durumunda otomatik güç kesebilmeleri de yine güvenli bir çalışma ortamına sahip olmanızı sağlayacaktır. Görüş avantajı sağlamak için iş lambasına, ayrıca manuel olarak işlem yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz el çarkına sahiplerdir. Otomatik talaş konveyörü hazırlığı yapabilirler. Soğutma suyu sistemine sahiplerdir. Kontrol ünitesi ısı kontrol sistemi de yine sahip olduğu avantajlardan biri olmakla birlikte Portal Tip Frezeleri diğer freze tiplerinden ayıran önemli özelliklerden biridir. Ayrıca beklenildiği üzere iş mili soğutma ünitesine de sahiplerdir. Eksenlerin hızlı hareketi sayesinde mükemmel dinamiklere sahip olup ayrıca yüksek performanslı işleme için yüksek güç ve yüksek torka sahiplerdir. Bazı modellerde kafa ve takım değiştirme sistemleri otomatiktir. Hassas ve verimli işleme sonuçları elde etmek mümkündür. Yine sahip olduğu en önemli özelliklerden biri olarak; Makine mühendisliği, enerji ve sermaye malları endüstrilerine ait tek bir kurulumda prizmatik bileşenler için yüksek talaş kaldırmaya olanak sağlayan gelişmiş stabiliteye sahip olması söylenebilir. İlgili kontrol panellerine sahip bir veya iki operatör platformu, böylece her operasyonda operatörün en iyi konumunu sağlar.

Modele göre değişmekle birlikte Portal Tip Frezelerin genel çalışma şekline dair bir inceleme yapacak olursak bu inceleme sonucunda gözlemleyeceğimiz avantajlı durumlar şunlar olacaktır; Özel olarak tasarlanan eğimli ve çapraz kirişler yapısal sağlamlığı ve güçlü yapıyı destekler. Rijit gövde, lineer masuralı kızaklar ve yüksek iş mili hızı, kesilen yüzeyin mükemmel derecede hassas çıkmasını sağlar. İsteğe bağlı 1°,  2,5° veya 5°indeksleme yapma özelliğine sahip olan kafa sayesinde parçanın 5 yüzeyinde hassas olarak otomatik işleme yapılabilmektedir. Soğutma sıvısı ve kızak yağı tamamen ayrılmıştır. Yekpare tabanda bütünleştirilmiş tasarımı ve özel soğutma sıvısı haznesi kesme sıvısının bozulma ve kokmasını kesin olarak önler.

Bazı Portal Tip Frezeler özellikle yüksek hassasiyetli alüminyum plakalar içindir. Bu makineler tarafından elde edilen yüksek yüzey kalitesiyle birlikte üst segment alüminyum plakalar üretmek artık çok daha kolay. Aynı zamanda Portal Tip Frezelerde üretim hızının diğer freze tiplerine göre daha yüksek olmasıyla ve yüksek derecede otomasyona sahip olması sayesinde üretim hacmi de çok yüksek seviyededir diyebiliriz. Ayrıca yüksek derecede makine otomasyonu da verimdeki belirgin artışa katkıda bulunur. Plakalar, otomatik olarak makineye bir vakum kelepçesi tablası ile sıkıca tutturulur, üst taraf öğütüldüğünde otomatik olarak açılır ve tekrar otomatik olarak basılı tutulur.

Portal Tip Frezeler tezgahları altında 2.el ve yeni Portal Tip Freze makinası satıcılarından ve sahibinden ikinci el satılık farklı çeşitlerde Portal Tip Freze Tezgahları tezgahları ilanları ve fiyatları bulunmaktadır.