Satış Temsilcileri

Makina Distribütör firmalarının, bayilerinin olduğu gibi, ikinci el cnc makina satıcılarının yada bu sektör içerisinde bulunan makinaya dair ürünleri satan tedarikçilerin ve hizmet firmalarının müşteri ile arasındaki arayüzü olarak tanımlayabileceğimiz danışmanlardır. Makina sektöründe danışmanlık ifadesi daha çok para karşılığında bilgi yada tecrübe aktarımını çağrıştırdığından, genelde satış temsilcisi, satış mühendisi yada satış sorumlusu tabiri kullanılır. 

Sahada, müşteri ziyaretlerinde bulunarak, müşterilerin ihtiyaçlarını tespit edip, buna göre üretim kalitesinin ve verimliliğinin artırılması ve bu üretim tekniklerinin imalata en uygun şekilde çözümlenmesi noktasında makina tanıtımı yapan satışı temsilcileri, şirketlerin vitrin yüzü pozisyonundadırlar. Satış temsilcileri bire bir müşteri ziyaretlerinde bulunabildikleri gibi tam tersi durumlarda da müşteriyi makina showroomlarında misafir ederek direk kontak sağlarlar. Satış temsilcisinin makineler hakkında teknik bilgisi kadar, bunu aktarış biçimi ve bilgilerin gerçekliği, müşteriye karşı davranış şekli, ilgisi, tutumu, duruşu ve en nihayetinde akılda kalır belli başlı özellikleri önemlidir. Akılda kalıcı olma; müşteri ziyaret sayısı, gerçekleşen makina satışı sonrası müşteriyi yalnız bırakmayıp alakadar olma, müşteri ihtiyaçlarına zamanında cevap verme gibi bir çok etkenin bir araya gelmesiyle doğru orantılıdır. Bu ilişki ne kadar doğru kurulursa, müşterinin bir sonraki makina yada ürün ihtiyacında ilk sizi arama olasılığı artar.

Satış temsilcisinin ne kadar önemli olduğunu biz Karaport Makina olarak bilmekteyiz. Bundan dolayı açmış olduğunuz sanal mağazanız içerisinde "Satış Temsilcileri" bölümü açtık. Bu şekilde satış temsilcilerinizin direk iletişim bilgisine ulaşılabileceği gibi yüz aşinalığı için fotoğraf ekleyebilecekleri bir alan oluşturduk. Sizler mağaza sahibi olarak farklı illerdeki satış temsilcilerinize, sadece o bölgeden seçmiş olduğunuz makina ilanlarını bana özel /ilan yönetimi kısmından "Satış Temsilcisine Aktar" seçeneğiyle sorumluluk verebilirsiniz.

Satış temsilcisi atama konusunda daha detaylı bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.